Budapest XVIII. kerületi Táncsics Német Nemzetiségi Általános Iskola

pdfAlapító okirat

Iskolánk Pestszentimrén található, két épületegységből áll: a Szélső utcai régi és a Táncsics utca felőli új épületből. Iskolánk családias jellegű, közvetlen napi kapcsolatban állunk a szülőkkel. Az épület esztétikus, napfényes, barátságos légkörű, forgalmas útvonalaktól távol esik, így jó levegőjű. Udvarán a gyermekek igényeinek megfelelő, hangulatos játszótér található. A Szélső utcai épületben tanulnak az 1. és 2. osztályosok. A Táncsics utcai épületben humán, nyelvi, természettudományos, számítástechnika, vizuális kultúra, ének-zenei szaktantermek vannak.

Iskolánk programja komplexitásra, a gyermeki személyiség sokoldalú, kiegyensúlyozott fejlesztésére törekszik.
Iskolánk fő profilja a német nemzetiségi oktatás, amely keretében a gyerekek heti öt órában tanulják első osztálytól kezdve a német nyelvet. A hagyományőrző foglalkozások keretében megismerkednek a néphagyományokkal, kultúrával. Bajor cserekapcsolatunk révén lehetőség nyílik németországi utazásra és nyelvgyakorlásra.
Napi munkánkat a kompetencia alapú oktatás módszertani sokszínűsége hatja át, melynek alapja a megismerésen keresztül elsajátított tudás.
Célunk, hogy tanulóink a mindennapi életben jól hasznosítható tudás birtokában legyenek általános iskolai tanulmányaik befejezésekor. Ezt megerősítve alsóban iskolaotthonos, felsőben pedig napközis és tanulószobai foglalkozást biztosítunk.
Pedagógiai munkánkat fejlesztő pedagógusok, iskolapszichológus, gyógytornász, logopédus segíti.
Színvonalas szabadidős tevékenységeket biztosítunk tanulóink számára: sport, ének-zenei, kézműves, tánc, dráma, tehetséggondozó foglalkozások, versenyek, vetélkedők, táborok, kirándulások, erdei iskola, színház-, hangverseny- és múzeumlátogatások formájában. Lehetőség van arra, hogy tanulóink itt helyben vegyenek részt a Dohnányi Ernő Zeneiskola, valamint a Tébláb Alapfokú Művészeti Iskola foglalkozásain.
Korszerű oktatástechnikai eszközök, könyvtár, olvasóterem, internetes hozzáférési lehetőség, barátságos, jól felkészült, lelkiismeretes nevelőtestület várja a hozzánk jövő gyerekeket.

Additional Info

  • Vezető: Svélecz Edit
  • Cím: 1188 Budapest, Táncsics utca 53.
  • Telefon: +36-1/295-3236, +36-30-357+9875
  • Fax: +36-1/295-1890
  • E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
From:

Hír naptár

« December 2018 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Csatlakozz közösségünkhöz