Kassa Utcai Általános Iskola

pdfAlapító okirat

Iskolánk a Béke tér tőszomszédságában található. Barátságos hangulatú belső terei, árnyas udvara kellemes körülményeket biztosítanak a tanuláshoz.

Pedagógusaink a gyermekek személyiségének harmonikus fejlesztése érdekében egyaránt gondot fordítanak az értelmi, az érzelmi, az erkölcsi és a testi nevelésre. Emelt szintű oktatást folytatunk testnevelésből (1970 óta!) az 1-8. évfolyamon, évfolyamonként egy osztályban, angol és német nyelvből az 5-8. évfolyamon, évfolyamonként fél-fél csoportban. Emelt szintű testnevelési osztályainkban a speciális tantervi követelményeket több testnevelésórával, délutáni sportfoglalkozásokkal és szakági edzésekkel biztosítjuk. Ezek egyúttal a tehetséggondozást és az egészségnevelést is szolgálják. Diákjaink eredményes résztvevői a különböző szintű (kerületi, fővárosi, országos, sőt nemzetközi) versenyeknek. Intézményünk a Testnevelési Egyetem gyakorló iskolája.

Angolt, németet és informatikát – tanfolyami keretben – az 1. évfolyam második félévétől tanulhatnak a gyerekek. Idegen nyelvet és informatikát kötelezően a 4. évfolyamtól tanítunk. Az idegen nyelvet emelt szinten tanuló gyerekek számára a 8. évfolyam végén biztosítjuk a nyelvvizsga lehetőségét.
További kiemelt fontosságú nevelési-oktatási területeink: matematika, természetismeret, környezeti és egészségnevelés, művészeti nevelés, sport. A gyerekek képzését tehetséggondozó szakkörök, sportkörök és egyéb tanórán kívüli foglalkozások széles választékával is biztosítjuk, pl. iskolán kívüli tanítási („múzeumi”) napok, erdei iskola, nyári táborok, külföldi tanulmányutak.

Tárgyi feltételeink, modern számítás- és oktatástechnikai berendezéseink kiváló lehetőségeket kínálnak a korszerű ismeretek megszerzéséhez: jól felszerelt informatika szaktanterem, 14 ezer kötetes könyv- és médiatár, három tornaterem stb.

A 2015/16-os tanévben három első osztályt indítunk. Az óvoda-iskola átmenet megkönnyítése érdekében az elsős tanító nénik hosszabb előkészítő időszakkal, sok-sok játékos foglalkozással várják a kisdiákokat.

Additional Info

  • Vezető: Berta Gergely
  • Cím: 1185 Budapest, Kassa utca 175-181.
  • Telefon: +36-1/292-1408, +36-30-357-7029
  • Fax: +36-1/297-3188
  • E-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
From:

Hír naptár

« November 2019 »
Mon Tue Wed Thu Fri Sat Sun
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Csatlakozz közösségünkhöz