Jobbak voltak a németek

Írta:  2012.02.13.
Hatgólos (32–26), papírformának nevezhető vereséget szenvedett vasárnap este az FTC-PLER Budapest férfi kézilabdacsapata.

Hatgólos (32–26), papírformának nevezhető vereséget szenvedett vasárnap este az FTC-PLER Budapest férfi kézilabdacsapata a KEK nyolcaddöntő első, a Sportkastélyban vívott mérkőzésén a korábbi KEK-győztes német Flensburgtól. A lőrinci csapat továbbjutási esélye a nullával egyenlő, azonban el kell mondani, hogy Zsiga Gyula csapata egyetlen pillanatig nem játszott alárendelt szerepel a nagynevű ellenféllel szemben. Az első félidőben megléptek a vendégek, hét góllal (17–10) vezettek. Az előnyük a szünet után bőven kitartott, s még azt sem kellett bánniuk, hogy a budapesti gárda egy góllal megnyerte a második játékrészt. A visszavágót szombaton játsszák Flensburgban.

FTC-PLER Budapest–Flensbug (német) 26–32 (10–17) Sportkastély, 1000 néző. Vezette: Karlubik, Struhár (szlovákok).
Zsiga Gyula, a PLER vezetőedzője: Az első félidőben sok hibával hoztuk helyzetbe ellenfelünket. Aztán fokoztuk a tempót, jól küzdöttünk, a második félidőt megnyertük.

A mérkőzésről készült fotógalériát itt nézheti meg.